Tours

Guided Tours of the Chateau

Při komentované prohlídce budete mít příležitost nahlédnou „pod pokličku“ obnovy a znovuzrození zámku. Jelikož je každé křídlo z jiné doby, budete procházet staletími, a to od gotiky až po klasicismus. Některé prostory jsou již zrekonstruovány, někde práce probíhají, ale někde se zatím ještě nic neděje.

V rámci prohlídky navštívíte společenské i soukromé prostory posledních majitelů, kteří museli zámek opustit po druhé světové válce. Vše je tam uspořádáno tak, jako by zámek rodina Schreinerova opustila jen před pár okamžiky. A co víc?

Můžete také zkusit rozpoznat, jaké prvky jsou skutečně historické, a které jsou pouze dílem Georga Schreinera. On totiž svoji lásku k historii projevil ve svérázných úpravách a v mnoha falzifikátech. My jim říkáme „historické fakes“. Nejzajímavější je v tomto směru gotická kaple pana Schreinera, která mate širokou i odbornou veřejnost.

Podaří se vám všechny historické nepřesnosti odhalit? Těšíme se na vás!

 • Historic Kitchen
  Historic Kitchen
 • Dancing Hall
  Dancing Hall
 • Uncovered Rose
  Uncovered Rose
 • Hallway
  Hallway
 • The Lady
  The Lady
 • The Lady Bed
  The Lady Bed
 • The Gentleman
  The Gentleman

Exposition

V hospodářské budově, která ve středověku sloužila jako pivovar, je k dispozici volně přístupná expozice zemědělství. Sama budova je historicky velmi zajímavá, její kořeny sahají až do gotiky. Z této doby se dochovalo sklepení. Z období renesance jsou na štítu vnější fasády sgrafita. V 18. století byla budova zvětšena a přebudována. První patro bylo využíváno pro obydlí sládka a správce, sklepení však dále sloužilo pro skladování piva. Na počátku 20. století poslední majitelé Schreinerovi zrušili výrobu piva a přebudovali budovu na sýpku. Její barokní dřevěná konstrukce se dochovala dodnes. My jsme toto patro zaplnili starým zemědělským náčiním. Návštěvníci tam mohou vidět mnoho různých známých i méně známých strojů a nástrojů, které se v areálu našly nebo nám je sousedé přinesly. K prohlédnutí tam je například mlátička, povozy, pluhy, sáně, obilnice, máselnice a mnoho dalšího.